STAFF LISTING

STC Staff

< 1 2 showing 101 - 172 of 172 constituents

ANITA MARISI

Instructor, Adult General Education

MARIE MARKOVICH

Instructor, Academy for Community Transition

TERRY MARRA

Campus Security

KATHY MARSHALL-BEARDEN

ESE Paraprofessional

COURTNEY MAYES

Health Science Coordinator

ERIC MCCLENDON

Assistant Director, STC

SUZANNE MCLAUCHLIN

ESE Instructor

FRANCES MILLIAN

Instructor, Cosmetology

JANET MINTON

Aide, ACE

KELLY MISZEWSKI

Instructor, Surgical Technology

JOAN MORRISON

Career Advisor, Suncoast Polytechnical High School

BILL MOUSSEAU

Instructor, Carpentry

MARK MULLEN

Instructor, Automotive Service Technology

RON MURRAY

Test Coordinator, STC North Port

CAROLINE NIELUBOWICZ

SPHS School Counselor

KATE OBENDORF

Administrative Assistant

DIANA O'NEILL

Instructor, Adult General Education

MARIA ONTIVEROS

Bookkeeper

RYAN OTT

Instructor, Automotive Service Technology

SUSIE PALAU

Financial Aid Specialist

JOHN PARKER

Instructor, Auto Body

JIM PARRETT

Food Services Manager

BRENEE PARRILL

Test Coordinator, CTE

JANITA PATEL

Administrative Assistant, ACE

HELEN POWERS

Computer Operator

JOHN QUARTUCCIO

Instructor, Adult General Education

MICHAEL RANEY

SPHS Program Manager / Administrator

KARIE RAWLINGS

Practical Nursing Instructor

ANGEL REQUENA

Tech Support Professional

SUSAN REUTHER

SPHS Administrative Assistant

ADRIANA ROBLEDO

Instructor, Adult General Education

JESSICA ROJAS

Bookkeeper

KEITH ROLLINS

Instructor, Automotive Service Technology

MESSINESE RON

Security Monitor

ROBIN ROSEN

Registrar, ACE

KIMBERLY RUPPRECHT

Instructor, Practical Nursing

AMANDA SALAZAR

Registrar

SHARON SARGENT

Program Manager, Adult General Education

ROBERT SAUL

Instructor, Computer Systems & Info Tech

CYNTHIA SCANSAROLE

Instructor, Practical Nursing

JULIE SCHREIBER

Health Science Coordinator

ANDREA SCHWEIG

Admin Assistant, Adult General Education

DAN SHIDELER

Instructor, Marine Service Technology

IRENE SHUSTER

AGE Administrative Assistant

SHAVONE SIMMONS

Registrar

REGINA STINSON

Instructor, Business Technology

LINDA SWENSON

Administrative Assistant, ACE

RANDY THIES

Instructor, Veterinary Assisting

LINDA THOMPSON

Instructor, Adult General Education

DEBBIE TIPPEN

Director's Assistant

RITA TOMASELLI

Program Manager, Business & Human Services

LYN TOMLIN

Instructor ABE/GED

HANNAH TREMBLAY

ESOL Instructor

JACK TURGEON

Assistant Director, SPHS

STEVE TUTTLE

ESE Paraprofessional

ADAM USHER

Instructor, Electricity

KELSEY USHER

Outreach Specialist

SILVIA UZCATEGUI

Aide, Academy for Community Transition

JEFFREY VAUGHN

Bookstore Operator, NPB

JODIE VAUGHN

School Counselor, STC North Port

DANA VEGA

Instructor, Drafting

DENISE WALKER

Instructor, Practical Nursing

BIANCA WARNER

Instructor, Practical Nursing

NICOLE WASHINGTON

ESE Paraprofessional

DIANE WATSON

Admin Assistant, Industrial Education

DEVAN WESTERLUND

Instructor, Automotive Service Technology

MILLICENT WHEELER

Program Manager, Student Services

RENEE WHEELER

Paraprofessional, Tech Tots Preschool

PENNEY WILLIAMS

Switchboard Operator

ROBBIE WOLF

Instructor, Plumbing Technology

DAWN ZEUGIN

Instructor, Practical Nursing

DAWN ZOERNER

PN Instructor
< 1 2 showing 101 - 172 of 172 constituents